Brak zdolności kredytowej – co robić?

Brak zdolności kredytowej


Zdolność kredytowa to jeden z decydujących czynników pozwalających wziąć kredyt gotówkowy, telefon na raty lub szybką pożyczkę. Brak zdolności kredytowej może skutecznie ograniczyć możliwości i sprawić, że nie nigdzie nie dostaniemy kredytu. Co robić, gdy nie mamy zdolności kredytowej ? Jak ją zwiększyć ? Na jakie kredyty można liczyć bez zdolności kredytowej ? 


Odpowiedzi na te pytania oraz praktyczne wskazówki pomagające polepszyć sytuacje — poniżej.


Co robić, gdy nie mamy zdolności kredytowej?

Brak zdolności kredytowej, czyli możliwość zaciągnięcia kredytu w takiej wysokości, o jaką wnioskujemy — to nie koniec świata a całą sytuację możemy naprawić na różne sposoby. Pierwszym jest zmniejszenie wnioskowanej kwoty. Jeśli takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, możemy poprosić kogoś z rodziny, aby wziął kredyt z nami razem. Dwie osoby są znacznie wiarygodniejsze i banki chętniej udzielają takich kredytów. Zdolność kredytowa jest ustalana przez banki indywidualnie i różne banki mają różne wytyczne. Jeśli w jednym banku nie dostaniemy kredytu, warto zapytać się o taką możliwość u konkurencji.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Jeśli nie mamy zdolności kredytowej, istnieje kilka zabiegów, które sprawią, że będziemy mogli zaciągnąć upragniony kredyt. Pierwszy z nich to spłatą poprzednich pożyczek i zobowiązań. Jeśli spłacimy je w całości, nasza sytuacja powinna diametralnie się zmienić. W przypadku gdy nie możemy zapłacić całości, to nawet uregulowanie malej części i zmniejszenie ogólnego długu spowoduje, że bank może pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek. Kolejną metodą jest wydłużenie okresu kredytowania. Jeśli bank nie chce przyznać nam kredytu na 2 lata, warto rozważyć zmianę tego terminu na 3 lub 4. Mniejsze miesięczne raty sprawią, że wymagania banku będą mniejsze i szybciej uzyskamy kredyt.

Warto też wybrać raty malejące co będzie mile widziane w oczach banku. Spłata w początkowej fazie większej ilości kredytu znacznie zwiększy bezpieczeństwo transakcji i łatwiej uzyskamy pieniądze. Dobrym pomysłem jest też wkład własny, jeśli w grę wchodzi kredyt hipoteczny czy kredyt na sprzęt. Jeśli planujemy w najbliższym czasie wziąć kredyt, warto najpierw wziąć małą rzecz za 300 zł – 400 zł na kilka rat i je regularnie spłacać. Taka historia bardzo pozytywnie wpłynie na decyzje banku w sprawie większego kredytu.

Na jakie kredyty możemy liczyć, jeśli nie mamy zdolności kredytowej?

Brak zdolności kredytowej skutecznie zamyka wiele możliwości, ale nie w sposób definitywny. Jeśli nie mamy możliwości poprawienia owej zdolności to również mamy kilka wyjść. Pierwszym jest mniejsza kwota kredytu. Niższe sumy są częściej i chętniej przyznawane. Jeśli koniecznie zależy nam na tej, o którą wnioskujemy, możemy rozłożyć kredyt na więcej rat. Zwiększy to nieco koszt kredytu, ale może uda się uzyskać całą sumę.

Oblicz ile kredytu możesz dostać: https://www.finansomania.pl/p/oblicz-czy-stac-cie-na-kredyt.html

Opcjonalnie możemy też zaciągnąć pożyczkę w prywatnej firmie. Jest ona udzielana jako umowa cywilna, a nie na podstawie prawa bankowego co znacznie ułatwia sprawę i może być dobrą alternatywą. Wiele prywatnych firm udziela pożyczek bez zdolności kredytowej, a nawet ze złą historią kredytową.
Obsługiwane przez usługę Blogger.